Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
K2-Tauprogramm Führleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Lead – extra long

Variants from €17.09
Regular price: €52.99
K2-Tauprogramm Führleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Program Lead

Variants from €17.09
Regular price: €40.99
Discount
K2-Tauprogramm Schlupfhalsband WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Program Slip Collar

Variants from €7.79
Sale price: €10.49 Regular price: €17.49 MSRP
Discount
K2-Tauprogramm Führleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Lead

Variants from €17.09
Sale price: €24.59 Regular price: €40.99 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Wolf's Nature Fährtenleger Filet Landhuhn WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Tracking Filet Country Chicken

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Tip
Lucky-Pet Rinderkopfhaut WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet beef scalp

Content: 0.5 kg (€18.98 / 1 kg)

Regular price: €9.49
Lucky-Pet Stormarner Herzen WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Stormarner Hearts

Content: 0.5 kg (€10.98 / 1 kg)

Variants from €4.49
Regular price: €5.49
Tip
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Chew Bones

Variants from €5.99
Regular price: €7.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.