Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Wild mit Kürbis & Preiselbeeren & Basilikum WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Wild with Pumpkin & Cranberries & Basil

Content: 0.4 kg (€7.48 / 1 kg)

Regular price: €2.99
Fish4Dogs Finest – Weißfisch mit Kürbis & Erbsen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Pumpkin & Peas

Content: 0.085 kg (€18.71 / 1 kg)

Regular price: €1.59
DAUERKAUER Fischkauer XL Fischhaut Knochen WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew XL Fish Skin Bone

Content: 0.18 kg (€55.50 / 1 kg)

Regular price: €9.99
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Whoppers WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Whoppers

Content: 0.5 kg (€35.98 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €17.99

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Active Pro Geschirr No Escape  WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro harness No Escape

Sale price: €32.39 Regular price: €53.99 MSRP
Discount
Active Pro Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Collar

Variants from €12.89
Sale price: €16.79 Regular price: €27.99 MSRP
Discount
Active Pro Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Harness

Variants from €26.99
Sale price: €28.19 Regular price: €46.99 MSRP
Discount
Active Pro Führleine WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro standard lead

Sale price: €20.99 Regular price: €34.99 MSRP
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.