Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Premium-Ochsenziemerstücke WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Premium Bull Pizzle Pieces

Content: 10 Stück (€1.70 / 1 Stück)

Regular price: €16.99
DAUERKAUER Fischkauer Blauer Wittling WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew Blue Whiting

Content: 0.15 kg (€46.60 / 1 kg)

Regular price: €6.99
Fish4Dogs Finest – Fisch & Gemüse Multipack WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Sweet Potatoes & Green Beans

Content: 0.395 kg (€8.84 / 1 kg)

Regular price: €3.49
Wolf's Nature Ente & Huhn mit Zucchini & Cranberry WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Duck & Chicken with Zucchini & Cranberry

Content: 0.4 kg (€8.48 / 1 kg)

Regular price: €3.39

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Active Pro Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Collar

Sale price: €12.89 Regular price: €21.49 MSRP
Discount
Active Pro Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Collar

Variants from €12.89
Sale price: €16.79 Regular price: €27.99 MSRP
Discount
Active Pro Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Collar

Variants from €12.89
Sale price: €20.39 Regular price: €33.99 MSRP
Discount
Active Pro Führleine WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro standard lead

Variants from €20.99
Sale price: €27.59 Regular price: €45.99 MSRP
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.