Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Dosendeckel WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Can Lid

Regular price: €0.69
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Fish4Dogs Finest – Fisch & Gemüse Multipack WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Sweet Potatoes & Green Beans

Content: 0.395 kg (€8.84 / 1 kg)

Regular price: €3.49
DAUERKAUER Käse-Cranberry Belohnungs-Leckerli WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese-Cranberry Reward Treats

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Active Pro Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Harness

Sale price: €26.99 Regular price: €44.99 MSRP
Discount
Active Pro Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Harness

Variants from €26.99
Sale price: €33.59 Regular price: €55.99 MSRP
Discount
Active Pro Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Collar

Variants from €12.89
Sale price: €20.39 Regular price: €33.99 MSRP
Discount
Active Pro Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Harness

Variants from €26.99
Sale price: €28.19 Regular price: €46.99 MSRP
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.