Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Wolf's Nature Wilde Wurst Lamm WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Wilde Wurst Lamb

Content: 0.8 kg (€8.99 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €7.19
Fish4Dogs Finest – Fisch & Gemüse Multipack WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Sweet Potatoes & Green Beans

Content: 0.395 kg (€8.84 / 1 kg)

Regular price: €3.49
Fish4Dogs Love – Lachs Sticks WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Love – Salmon Sticks

Content: 0.085 kg (€58.71 / 1 kg)

Regular price: €4.99

Passend zu deiner Produktauswahl

You might like this too

Skip product gallery
watchout Kühlschal WOLTERS cat & dog GmbH
watchout cooling scarf

Variants from €15.99
Regular price: €18.49
watchout Kühlweste WOLTERS cat & dog GmbH
watchout cooling vest

Variants from €27.99
Regular price: €44.99
watchout Kühlschal WOLTERS cat & dog GmbH
watchout cooling scarf

Variants from €15.99
Regular price: €19.99
watchout Kühlmatte WOLTERS cat & dog GmbH
watchout cooling mat

Regular price: €21.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.