Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Love – Lachs Sticks WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Love – Salmon Sticks

Content: 0.085 kg (€58.71 / 1 kg)

Regular price: €4.99
Lucky-Pet Stormarner Herzen WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Stormarner Hearts

Content: 0.5 kg (€10.98 / 1 kg)

Variants from €4.49
Regular price: €5.49
Lucky-Pet Dosendeckel WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Can Lid

Variants from €0.69
Regular price: €0.89
DAUERKAUER Fischkauer Seefischstreifen WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew Sea Fish Strips

Content: 0.08 kg (€62.38 / 1 kg)

Regular price: €4.99

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Herbal Mixture for Poultry

Content: 0.25 l (€121.96 / 1 l)

Regular price: €30.49
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Horses & Ponies

Content: 0.75 kg (€74.53 / 1 kg)

Variants from €23.99
Regular price: €55.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Small Animals

Content: 0.18 kg (€62.72 / 1 kg)

Regular price: €11.29
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Herbal Mix for Horses & Ponies

Variants from €29.39
Regular price: €86.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.