Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Tip
Lucky-Pet Nassfutter Pures Rind WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Wet Food Pure Beef

Content: 0.8 kg (€5.36 / 1 kg)

Regular price: €4.29
Lucky-Pet Stormarner Herzen WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Stormarner Hearts

Content: 0.5 kg (€10.98 / 1 kg)

Variants from €4.49
Regular price: €5.49
Lucky-Pet Die Lütten WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet The Littles

Content: 0.5 kg (€9.98 / 1 kg)

Variants from €4.49
Regular price: €4.99

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Herbal Mixture for Poultry

Content: 0.5 l (€99.98 / 1 l)

Variants from €30.49
Regular price: €49.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Horses & Ponies

Content: 0.75 kg (€74.53 / 1 kg)

Variants from €23.99
Regular price: €55.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Sheep & Goats

Content: 2.25 kg (€33.33 / 1 kg)

Variants from €62.99
Regular price: €74.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Powder for Horses & Ponies

Content: 0.32 kg (€196.84 / 1 kg)

Regular price: €62.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.