Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Professional Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional harness – wide chest

Variants from €11.99
Sale price: €19.19 Regular price: €31.99 MSRP
Discount
Professional Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional harness

Variants from €11.99
Sale price: €16.19 Regular price: €26.99 MSRP
Discount
Professional Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Harness

Variants from €11.99
Sale price: €21.89 Regular price: €36.49 MSRP
Discount
Professional Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Collar

Sale price: €5.19 Regular price: €7.99 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Finest – Weißfischflocken mit Lachs WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish Flakes with Salmon

Content: 0.1 kg (€16.90 / 1 kg)

Regular price: €1.69
Lucky-Pet Natur Fleischstreifen – Kamel WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Natural Meat Strips – Camel

Content: 0.1 kg (€75.90 / 1 kg)

Variants from €7.19
Regular price: €7.59
Fish4Dogs Love – Lachs Würfel WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Love – Salmon Cubes

Content: 0.085 kg (€58.71 / 1 kg)

Regular price: €4.99
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Knots WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Knots

Content: 0.5 kg (€43.98 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €21.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.