Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
K2-Tauprogramm Moxonleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Program Slip Lead

Variants from €14.39
Sale price: €20.69 Regular price: €34.49 MSRP
K2-Tauprogramm Führleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Lead – extra long

Variants from €17.09
Regular price: €39.99
Discount
K2-Tauprogramm Cityleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Programme City Lead

Variants from €9.89
Sale price: €13.79 Regular price: €22.99 MSRP
K2-Tauprogramm Schlupfhalsband WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Program Slip Collar

Variants from €7.79
Regular price: €19.49

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Tip
Lucky-Pet Nassfutter Pures Elchfleisch WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Wet Food Pure Elk Meat

Content: 0.8 kg (€6.36 / 1 kg)

Variants from €4.29
Regular price: €5.09
Lucky-Pet Wild mit Kürbis & Preiselbeeren & Basilikum WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Wild with Pumpkin & Cranberries & Basil

Content: 0.4 kg (€7.48 / 1 kg)

Regular price: €2.99
Fish4Dogs Finest – Weißfisch mit Süßkartoffeln & grünen Bohnen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – Whitefish with Sweet Potatoes & Green Beans

Content: 0.085 kg (€18.71 / 1 kg)

Regular price: €1.59
DAUERKAUER Käseknochen Hanf WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bone Hemp

Regular price: €7.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.