Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
K2-Tauprogramm Führleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Series Standard Lead – extra long

Variants from €17.09
Sale price: €23.99 Regular price: €39.99 MSRP
Discount
K2-Tauprogramm Moxonleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Program Slip Lead

Variants from €14.39
Sale price: €20.69 Regular price: €34.49 MSRP
K2-Tauprogramm Führleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Program Standard Lead

Variants from €17.09
Regular price: €40.99
K2-Tauprogramm Moxonleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Program Slip Lead

Variants from €14.39
Regular price: €23.99

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Rinderohren Premium WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Premium Beef Ears

Content: 50 Stück (€1.40 / 1 Stück)

Variants from €19.90
Regular price: €69.90
Tip
DAUERKAUER Softkäse Belohnungsleckerli WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Soft Cheese Reward Treats

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Fish4Dogs Love – Lachs Sticks WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Love – Salmon Sticks

Content: 0.085 kg (€58.71 / 1 kg)

Regular price: €4.99
Tip
Wolf's Nature Wilde Wurst Ziege WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Wild Sausage Goat

Content: 0.4 kg (€12.48 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €4.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.