Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Wolf's Nature Fährtenleger Filet Ente WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Tracking Fillet Duck

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Fish4Dogs Finest – Fisch & Gemüse Multipack WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – Salmon with Carrot & Potato

Content: 0.395 kg (€8.84 / 1 kg)

Regular price: €3.49
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Twists WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Twists

Content: 0.5 kg (€35.98 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €17.99
Tip
Lucky-Pet Nassfutter Pures Elchfleisch WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Wet Food Pure Elk Meat

Content: 0.8 kg (€6.36 / 1 kg)

Variants from €4.29
Regular price: €5.09

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Active Pro Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Collar

Sale price: €12.89 Regular price: €21.49 MSRP
Discount
Active Pro Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro harness

Variants from €26.99
Sale price: €27.59 Regular price: €45.99 MSRP
Discount
Active Pro Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Collar

Variants from €12.89
Sale price: €20.39 Regular price: €33.99 MSRP
Discount
Active Pro Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Collar

Variants from €12.89
Sale price: €18.89 Regular price: €31.49 MSRP
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.