Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
DAUERKAUER Käseknochen Hanf WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bone Hemp

Regular price: €7.99
Wolf's Nature Wilde Wurst Lamm WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Wilde Wurst Lamb

Content: 0.8 kg (€8.99 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €7.19
Lucky-Pet Hühnermägen WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Chicken Gizzards

Content: 0.2 kg (€34.95 / 1 kg)

Regular price: €6.99
Fish4Dogs Support+ – Gelenkgesundheit Lachshäppchen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Support+ – Joint Health Salmon Treats

Content: 0.225 kg (€22.18 / 1 kg)

Regular price: €4.99

Passend zu deiner Produktauswahl

You might like this too

Skip product gallery
watchout Kühlschal WOLTERS cat & dog GmbH
watchout cooling scarf

Variants from €15.99
Regular price: €18.49
watchout Kühlschal WOLTERS cat & dog GmbH
watchout cooling scarf

Variants from €15.99
Regular price: €19.99
watchout Schwimmweste WOLTERS cat & dog GmbH
watchout life jacket

Variants from €46.99
Regular price: €69.99
watchout Kühlschal WOLTERS cat & dog GmbH
watchout cooling scarf

Regular price: €15.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.