Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Dogs

Content: 2.6 kg (€61.12 / 1 kg)

Variants from €13.19
Regular price: €158.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Horses & Ponies

Content: 0.75 kg (€74.53 / 1 kg)

Variants from €23.99
Regular price: €55.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Horses & Ponies

Content: 1.5 kg (€66.60 / 1 kg)

Variants from €23.99
Regular price: €99.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Cats

Content: 0.65 kg (€121.38 / 1 kg)

Variants from €10.49
Regular price: €78.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.