Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Cats

Content: 0.12 kg (€149.92 / 1 kg)

Variants from €10.49
Regular price: €17.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Powder for Horses & Ponies

Content: 0.32 kg (€196.84 / 1 kg)

Regular price: €62.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Horses & Ponies

Content: 4 kg (€49.23 / 1 kg)

Variants from €23.99
Regular price: €196.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Poultry

Content: 4 kg (€33.98 / 1 kg)

Variants from €20.99
Regular price: €135.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.