Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €7.14
Sale price: €10.79 Regular price: €17.99 MSRP
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe Collar

Sale price: €7.14 Regular price: €10.99 MSRP
Discount
 WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe Harness

Variants from €18.29
Sale price: €32.39 Regular price: €53.99 MSRP
Discount
 WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe Harness

Variants from €18.29
Sale price: €26.39 Regular price: €43.99 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
DAUERKAUER Käseknochen Hanf WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bone Hemp

Regular price: €7.99
Lucky-Pet Natur Fleischstreifen – Känguru WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Natural Meat Strips – Kangaroo

Content: 0.1 kg (€75.90 / 1 kg)

Variants from €7.19
Regular price: €7.59
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Knots WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Knots

Content: 0.5 kg (€43.98 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €21.99
Fish4Dogs Finest – Weißfisch mit Kürbis & Erbsen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Pumpkin & Peas

Content: 0.085 kg (€18.71 / 1 kg)

Regular price: €1.59
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.