Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Professional Comfort Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Collar

Variants from €7.19
Regular price: €13.99
Professional Comfort Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Harness

Variants from €20.39
Regular price: €45.99
Discount
Professional Comfort Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Harness

Variants from €20.39
Sale price: €34.19 Regular price: €56.99 MSRP
Discount
Professional Comfort Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Harness

Variants from €20.39
Sale price: €34.19 Regular price: €56.99 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Tip
Fish4Dogs Finest – Makrele mit Karotten & Spinat WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – Mackerel with Carrots & Spinach

Content: 0.085 kg (€18.71 / 1 kg)

Regular price: €1.59
DAUERKAUER Fischkauer Seefischstreifen WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew Sea Fish Strips

Content: 0.08 kg (€62.38 / 1 kg)

Regular price: €4.99
Wolf's Nature Wilde Wurst Ente WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Wild Sausage Duck

Content: 0.8 kg (€8.74 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €6.99
Lucky-Pet Lachs mit Huhn & Süßkartoffel und Birne WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Salmon with Chicken & Sweet Potato and Pear

Content: 0.4 kg (€7.48 / 1 kg)

Regular price: €2.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.