Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Professional Comfort Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Harness

Variants from €20.39
Sale price: €32.39 Regular price: €53.99 MSRP
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Harness

Variants from €20.39
Regular price: €41.99
Discount
Professional Comfort Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Collar

Sale price: €7.19 Regular price: €11.99 MSRP
Discount
Professional Comfort Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Harness

Variants from €20.39
Sale price: €24.59 Regular price: €40.99 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Finest – Thunfischflocken mit Sardellen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – Tuna Flakes with Anchovies

Content: 0.1 kg (€16.90 / 1 kg)

Regular price: €1.69
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Knots WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Knots

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Fish4Dogs Finest – Weißfischflocken mit Lachs WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish Flakes with Salmon

Content: 0.1 kg (€16.90 / 1 kg)

Regular price: €1.69
Lucky-Pet Die Lütten WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet The Littles

Content: 0.5 kg (€9.98 / 1 kg)

Variants from €4.49
Regular price: €4.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.