Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Professional Geschirr No Escape WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Escape-Proof Harness

Variants from €14.69
Sale price: €30.89 Regular price: €51.49 MSRP
Discount
Professional Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Harness

Sale price: €11.99 Regular price: €19.99 MSRP
Discount
Professional Führleine extra lang WOLTERS cat & dog GmbH
Professional standard lead

Sale price: €10.49 Regular price: €17.49 MSRP
Discount
Professional Führleine extra lang WOLTERS cat & dog GmbH
Professional standard lead – extra long

Variants from €10.49
Sale price: €28.79 Regular price: €47.99 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Tip
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bones with Bacon Aroma

Variants from €8.99
Regular price: €11.99
Tip
DAUERKAUER Fischkauer Fischhaut Knochen WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew Fish Skin Bone

Content: 0.065 kg (€76.77 / 1 kg)

Regular price: €4.99
DAUERKAUER Fischkauer Thunfischtaler WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew Tuna Coins

Content: 0.07 kg (€85.57 / 1 kg)

Regular price: €5.99
Lucky-Pet Halbfeuchter Mini-Knochen Mix WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Semi-Moist Mini Bone Mix

Content: 0.5 kg (€12.98 / 1 kg)

Regular price: €6.49
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.