Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Professional Führleine extra lang WOLTERS cat & dog GmbH
Professional standard lead – extra long

Variants from €10.49
Sale price: €23.99 Regular price: €39.99 MSRP
Discount
Professional Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional collar

Variants from €5.19
Sale price: €8.39 Regular price: €13.99 MSRP
Discount
Professional Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional harness

Sale price: €11.99 Regular price: €19.99 MSRP
Discount
Professional Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional collar

Sale price: €5.19 Regular price: €7.99 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bone Hemp

Variants from €7.99
Regular price: €19.99
Fish4Dogs Love – Tintenfisch Bissen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Love – Octopus Bites

Content: 0.08 kg (€62.38 / 1 kg)

Regular price: €4.99
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Tiddlers WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Tiddlers

Content: 0.115 kg (€34.70 / 1 kg)

Regular price: €3.99
DAUERKAUER Fischkauer XL Fischhaut Knochen WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew XL Fish Skin Bone

Content: 0.18 kg (€55.50 / 1 kg)

Regular price: €9.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.