Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
K2-Tauprogramm Führleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Lead – extra long

Variants from €17.09
Sale price: €23.99 Regular price: €39.99 MSRP
K2-Tauprogramm Führleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Lead – extra long

Variants from €17.09
Regular price: €52.99
K2-Tauprogramm Moxonleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Programme Slip Lead

Variants from €14.39
Regular price: €34.49
Discount
K2-Tauprogramm Cityleine WOLTERS cat & dog GmbH
K2 Rope Program City Lead

Sale price: €9.89 Regular price: €16.49 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bones Beetroot

Variants from €8.99
Regular price: €17.99
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Whoppers WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Whoppers

Content: 0.5 kg (€35.98 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €17.99
Fish4Dogs Love – Lachs Sticks WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Love – Salmon Sticks

Content: 0.085 kg (€58.71 / 1 kg)

Regular price: €4.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.