Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Powder for Horses & Ponies

Content: 0.32 kg (€196.84 / 1 kg)

Regular price: €62.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Cats

Content: 0.65 kg (€121.38 / 1 kg)

Variants from €10.49
Regular price: €78.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Dogs

Content: 2.6 kg (€61.12 / 1 kg)

Variants from €13.19
Regular price: €158.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Powder for Horses & Ponies

Content: 0.48 kg (€195.81 / 1 kg)

Variants from €62.99
Regular price: €93.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.