Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Herbal Mix for Horses & Ponies

Content: 0.5 l (€100.98 / 1 l)

Variants from €29.39
Regular price: €50.49
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Powder for Horses & Ponies

Content: 1.44 kg (€156.18 / 1 kg)

Variants from €62.99
Regular price: €224.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Pigs

Content: 8 kg (€19.19 / 1 kg)

Variants from €42.99
Regular price: €153.54
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Horses & Ponies

Content: 4 kg (€49.23 / 1 kg)

Variants from €23.99
Regular price: €196.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.