Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Herbal Mixture for Dogs

Variants from €31.99
Regular price: €113.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Sheep & Goats

Content: 4 kg (€32.48 / 1 kg)

Variants from €62.99
Regular price: €129.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Small Animals

Content: 0.18 kg (€62.72 / 1 kg)

Regular price: €11.29
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Flea & Tick

Content: 0.07 kg (€355.71 / 1 kg)

Regular price: €24.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.