Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
 WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe harness

Variants from €18.29
Sale price: €26.39 Regular price: €43.99 MSRP
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe dog collar

Variants from €7.14
Sale price: €13.97 Regular price: €21.49 MSRP
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €7.14
Sale price: €8.44 Regular price: €12.99 MSRP
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €7.14
Sale price: €11.39 Regular price: €18.99 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Natur Fleischstreifen – Kamel WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Natural Meat Strips – Camel

Content: 0.1 kg (€75.90 / 1 kg)

Variants from €7.19
Regular price: €7.59
DAUERKAUER Fischkauer Ostsee-Sprotten luftgetrocknet WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chews Baltic Sprats Air-Dried

Content: 0.06 kg (€66.50 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Fish4Dogs Finest – Fisch & Gemüse Multipack WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Sweet Potatoes & Green Beans

Content: 0.395 kg (€8.84 / 1 kg)

Regular price: €3.49
Fish4Dogs Finest – Weißfisch mit Kürbis & Erbsen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Pumpkin & Peas

Content: 0.085 kg (€18.71 / 1 kg)

Regular price: €1.59
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.