Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
DAUERKAUER Fischkauer Dorschwürstchen WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew Cod Treats

Content: 0.108 kg (€46.20 / 1 kg)

Regular price: €4.99
Fish4Dogs Support+ Puppy – Minihäppchen Verdauung Weißfischhäppchen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Support+ Puppy – Mini Treats Digestion White Fish Bites

Content: 0.15 kg (€26.60 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Tip
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Chew Bones

Variants from €5.99
Regular price: €9.99
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Twists WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Twists

Content: 0.5 kg (€35.98 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €17.99

Mehr von Rukka

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Winter Coat Warmup 2.0

Variants from €64.90
Regular price: €89.90
Rukka Pets Overall Protect WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Overall Protect

Variants from €77.90
Regular price: €89.90
Rukka Pets Regenmantel Hayton Warm WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Raincoat Hayton Warm

Regular price: €52.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Thermo Overall 2.0

Variants from €59.90
Regular price: €77.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.