Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
DAUERKAUER Fischkauer Hering-Dorsch Leckerli WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chews Herring-Cod Treats

Content: 0.085 kg (€58.71 / 1 kg)

Regular price: €4.99
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bone Hemp

Variants from €7.99
Regular price: €16.99
Tip
DAUERKAUER Crispy Käsestangen WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Crispy Cheese Sticks

Content: 0.08 kg (€49.88 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Knots WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Knots

Content: 0.5 kg (€43.98 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €21.99

Mehr von Rukka

You might like this too

Skip product gallery
Rukka Pets Fleece-Overall Subrima WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Fleece Overall Subrima

Variants from €49.90
Regular price: €59.90
Rukka Pets Fleecejacke Comfy WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Fleece Jacket Comfy

Variants from €39.90
Regular price: €54.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Thermo Overall 2.0

Variants from €59.90
Regular price: €64.90
Rukka Pets Hundeschuhe Sock Shoes WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Dog Shoes Sock Shoes

Variants from €22.90
Regular price: €24.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.