Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Fleischsofties mit Frischfleisch – Rind WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Meat Softies with Fresh Meat – Beef

Content: 0.2 kg (€22.45 / 1 kg)

Regular price: €4.49
Tip
DAUERKAUER Käseknochen Rote Bete WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bones Beetroot

Regular price: €8.99
Fish4Dogs Finest – Fisch & Gemüse Multipack WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Sweet Potatoes & Green Beans

Content: 0.395 kg (€8.84 / 1 kg)

Regular price: €3.49
Lucky-Pet Sprotten WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Sprats

Content: 0.25 kg (€51.96 / 1 kg)

Regular price: €12.99

Mehr von Rukka

You might like this too

Skip product gallery
Rukka Pets Regenmantel Stream WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Raincoat Stream

Variants from €49.90
Regular price: €67.90
Rukka Pets Plüschschal WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Plush Scarf

Variants from €14.90
Regular price: €20.90
New
Rukka Pets Discovery 3In1 Coat WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Discovery 3In1 Coat

Variants from €99.90
Regular price: €149.90
Rukka Pets Hundeschuhe Light Path WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Dog Shoes Light Path – Pair

Variants from €13.90
Regular price: €17.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.