Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Finest – Makrele mit Kürbis & Erbsen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – Mackerel with Pumpkin & Peas

Content: 0.085 kg (€18.71 / 1 kg)

Regular price: €1.59
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Knots WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Knots

Content: 0.5 kg (€43.98 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €21.99
Lucky's Black Label Pferde-Sticks WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky's Black Label Horse Sticks

Content: 0.07 kg (€128.43 / 1 kg)

Regular price: €8.99
Fish4Dogs Support+ – Verdauung Weißfischhäppchen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Support+ – Digestion White Fish Bites

Content: 0.225 kg (€22.18 / 1 kg)

Regular price: €4.99

Mehr von Rukka

You might like this too

Skip product gallery
Rukka Pets Fleecejacke Comfy WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Fleece Jacket Comfy

Regular price: €39.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Thermal Overall 2.0

Variants from €59.90
Regular price: €84.90
Rukka Pets Hundeschuhe Sock Shoes WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Dog Shoes Sock Shoes

Variants from €22.90
Regular price: €24.90
Rukka Pets Note Body Band WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Note Body Band

Regular price: €12.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.