Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Geflügel mit Karotten und Löwenzahn WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Poultry with Carrots and Dandelion

Content: 0.4 kg (€7.48 / 1 kg)

Regular price: €2.99
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Tip
DAUERKAUER Käseknochen Blaubeere WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bone Blueberry

Regular price: €8.99
Lucky's Black Label Pferde-Sticks WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky's Black Label Horse Sticks

Content: 0.07 kg (€128.43 / 1 kg)

Regular price: €8.99

Mehr von Rukka

You might like this too

Skip product gallery
Rukka Pets UV Kühljacke Crisp WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets UV Cooling Jacket Crisp

Variants from €44.90
Regular price: €49.90
Rukka Pets Winterjacke Stormy Print WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Winter Jacket Stormy

Regular price: €57.90
Rukka Pets Strickpullover Sparky WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Knitted Jumper Sparky

Regular price: €24.90
Rukka Pets Fleece-Overall Subrima WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Fleece Overall Subrima

Variants from €49.90
Regular price: €64.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.